Prihlasovacia zóna

Nachádzate sa:   

 

Články

MAGID 20.10.2015

Milí naši priatelia a čitatelia,

minulý týždeň sme informovali najmä o situácii v Izraeli, kde palestínski teroristi s nožmi rozosievajú strach, neistotu a smrť. Práve v takýchto momentoch sa však prejaví nezdolnosť ľudskej nátury a teší nás, že naše články boli aj o tom.

* Napríklad tento: obyčajní ľudia v uliciach Izraela zasahujú proti útočníkom pomocou predmetov dennej potreby - panvice, valčeky na cesto a podobne.
https://www.uzzno.sk/jeruzalem-obycajni-ludia-bojuju-s-teroristami-necakanymi-zbranami

 

* Jeruzalemská klinika Hadassah lieči obete aj teroristov.  Na jej chodbách preto dochádza ku konfliktom, vedenie nemocnice však odmieta z tohto prístupu poľaviť. Ako to vyzerá, keď vedľa dobodanej židovky leží atentátnička?
https://www.uzzno.sk/ked-obete-teroristi-lezia-spolu-v-nemocnici

 

*  Pred bodaním vás, žiaľ,  nevarujú žiadne sirény. Nádherný text jednej slobodnej mamy dvoch malých detí o tom, ako sa v týchto dňoch žije v Izraeli.https://www.uzzno.sk/pred-bodanim-nezazneju-varovne-sireny

 

* Po dlhých mesiacoch antisemitskej kampane, mierenej voči jeho osobe, sa teraz židovský riaditeľ prestížnej parížskej univerzity stal počas prechádzky so psom aj terčom brutálneho fyzického útoku.
https://www.uzzno.sk/pariz-fyzicky-napadli-zidovskeho-riaditela-univerzity

 

No a na záver ešte pozvánky:
* https://www.uzzno.sk/encyklopedia-spravodlivych
* https://www.uzzno.sk/vernisaz-zidovska-komunita-v-galantskom-regione

 

Prajeme Vám pekný a pokojný týždeň

Váš

MAGID

 

<< Späť na predchádzajúcu stránku