Prihlasovacia zóna

Nachádzate sa:   

 

Články

MAGID 7.10.2015

Milí naši priatelia a čitatelia,

dnes začíname aktuálne, smutnými správami z Jeruzalema. Tento víkend sa obeťou bodajúcich palestínskych teroristov stalo niekoľko ľudí v samotnom centre mesta, zahynul mladý otec rodiny aj rabín, ďalšie obete bojujú o život.
https://www.uzzno.sk/tragicky-vikend-v-centre-jeruzalema-dva-utoky-nozom-mrtvi-zraneni

 


* Aby sa ulahodilo nemeckému výrobcovi autodielcov, odkleplo vedenie Prievidze premenovanie jednej z ulíc. Bude niesť meno člena NSDAP.  Náš krátky komentár a zamyslenie, či sa dá na Slovensku výmenou za prísľuby od investorov kúpiť už naozaj všetko.
https://www.uzzno.sk/da-sa-na-slovensku-kupit-naozaj-vsetko

 


* Múdre a citlivé slová profesora Traubnera, publikované v denníku Plus 1 Deň v súvislosti s tou istou kauzou.
https://www.uzzno.sk/profesor-traubner-ulice-po-nacistoch-su-urazkou-milionov-mrtvych


* A zatiaľ čo u nás sa ulice premenúvajú po starých nemeckých nacistoch, v hlavnom meste Litvy starosta slávnostne odhalil nové meno pre ulicu - odteraz bude niesť priezvisko knihovníčky, ktorá vo Vilňjuse počas holokaustu zachraňovala židov. Ide o prvú litovskú ulicu pomenovanú po Spravodlivom medzi národmi. https://www.uzzno.sk/vo-vilnjuse-pomenovali-ulicu-po-miestnej-knihovnicke-zachrankyni-zidov

 


* Predseda strešnej organizácie rakúskeho židovstva vo svojom komentári pre denník Kurier: "Státisíce utečencov, ktorí prichádzajú do Európy zo Sýrie alebo Afganistanu, vyrastali a boli vychovávaní v ovzduší antisemitizmu. Nenávisť k židom bola učená a podporovaná na školách, v novinách a na sociálnych sieťach. Terorizmus voči Izraelu bol oslavovaný - rovnako ako islamistické útoky na židovské školy, synagógy a židovské múzeá na Západe."

https://www.uzzno.sk/zidovski-lidri-analytici-o-rizikach-masovej-imigracie-do-europy

 


* Vo francúzskom meste Auxerre chcela miestna školská jedáleň značkovať deti kontroverznými etiketami, nešťastnú (aj keď nie zle zamýšľanú) iniciatívu stopli pobúrené reakcie rodičov a miestnych politikov. 
https://www.uzzno.sk/skolska-jedalen-v-auxerre-kontroverzne-etikety-pre-deti

 

Prajeme Vám pekný a pokojný týždeň

Váš

MAGID

<< Späť na predchádzajúcu stránku